کاشت مو

کاشت مو افراد مبتلا به ریزش مو را برای همیشه از شر ریزش مو خلاص کرده است. امروزه روش هایی برای پیوند مو به کار برده می شود که منجر به تراکم های بالا شده و ظاهری بسیار طبیعی دارند؛ اما متقاضیان پیوند مو در صورتی از مزایای این روش درمانی بهره مند می شوند که درمان در شرایط مناسب از قبیل سن مناسب، استفاده از بهترین روش کاشت مو، استفاده از امکانات و تجهیزات به روز و پیشرفته و تجربه بالای جراح انجام شود. ما در این مقاله به موضوع بهترین سن کاشت مو می پردازیم. در صورتی که می خواهید بدانید بهترین سن برای پیوند مو کدام است لطفا در این مقاله با ما همراه شوید.

کاشت مو

بیان این نکته قبل از شروع بحث ضروری است که مسئله سن مناسب پیوند مو مربوط به مردانی می شود که  دچار ریزش موی ژنتیکی یا آلوپسی آندروژنی شده اند. پیوند مو در این مردان باید در سنی انجام شود که ریزش مو تثبیت شده باشد. زنان و مردانی که به علت صدمه دیدن پوست شاهد کلینیک ساعی ریزش مو هستند محدودیت سنی برای پیوند مو ندارند. توضیحات مفصل تر در رابطه با این موضوع در ادامه بیان شده است.

بهترین سن کاشت مو ؛  آلوپسی آندروژنی چیست؟

همان طور که در مقدمه بیان شد سن پیوند مو عمدتا در مردان مبتلا به آلوپسی آندروژنی اهمیت دارد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در ابتدای بحث توضیحاتی در رابطه با آلوپسی آندروژنی ارائه دهیم.

علت دقیق آلوپسی آندروژنی یا ریزش موی با الگوی مردانه یا ریزش موی ارثی هنوز کاملا مشخص نشده است؛ اما بر اساس تحقیقات صورت گرفته عوامل هورمونی مهم ترین عامل بروز این نوع ریزش مو به شمار می روند.

هورمون های مردانه معروف به آندروژن ها در بدن مردان و زنان ترشح می شوند؛ البته مقدار آن در بدن زنان بسیار کمتر از مردان است.

عملکرد هورمون های آندروژنیک در بدن افراد مبتلا به ریزش مو

هورمون های آندروژنی سبب نازک و کوتاه شدن موهای سر می شوند. در شرایطی که تاثیر این هورمون بر رشد موها بیشتر شود رشد مو در منطقه خاصی از سر متوقف شده و گاهی سر کاملا طاس می شود. بخش هایی از سر از قبیل فرق سر گیرنده های آندروژنی بیشتری نسبت به سایر نواحی سر دارد. به همین دلیل افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنی شاهد بیشترین ریزش مو در ناحیه فرق سر هستند.

علاوه بر این در افرادی که دچار ریزش موی ارثی هستند فولیکول های مو به هورمون های آندروژنیک عکس العمل بیشتری نشان می دهند. در واقع پاسخ دهی بیشتری به هورمون های آندروژنیک دارند. به همین دلیل این هورمون ها در این افراد تاثیر بیشتری دارد و اثر آن به صورت طاسی یا ریزش موی شدید نمایان می شود.

بهترین روش کاشت مو

قابل ذکر است که در برخی افراد فولیکول های بانک مو نیز در برابر این هورمون ها مقاوم نبوده و دچار ریزش مو می شوند. متاسفانه در این افراد کاشت مو نتیجه مطلوبی نخواهد داشت حتی اگر در بهترین سن پیوند مو اقدام به درمان کنند. پس از مراجعه به کلینیک کاشت مو و انجام معاینات و آزمایش های اولیه دلیل ریزش مو در افراد بررسی می شود.

 

کاشت مو در سنین پایین ریسکی بزرگ

ریزش مو در افرادی که به دلیل تاثیر هورمون های آندروژنیک دچار ریزش مو شده اند در نهایت در سنی خاص تثبیت می شود. تثبیت ریزش مو به این معنا است که مناطق طاس و کم مو و محدوده آن و نیز موهای مقاوم در برابر ریزش کاملا مشخص می شوند. قبل از این شرایط و در زمانی که ریزش مو ادامه دارد منطقه طاسی گسترده تر می شود. پیوند مو قبل از تثبیت ریزش مو سبب بروز عوارضی در فرد می شود که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرند.

تداوم ریزش مو و نمایان شدن اسکار ها و زخم ها

بسیاری از افراد جوان متقاضی کاشت مو در تهران ترجیح می دهند در سنین کم پیوند مو را انجام دهند. استدلال این افراد این است که این امکان وجود دارد که ما اصلا دچار ریزش مو نشویم یا چه مو بکاریم و چه نکاریم بههرحال دچار ریزش مو
می شویم.

واقعیت این است که اقدام به درمان ریزش مو قبل از بهترین سن “کاشت مو” عوارضی را به دنبال دارد. یکی از این عوارض نمایان شدن اسکارها و زخم ها است. نکته ای که به این عزیزان باید یادآور شویم جلوه ماندگار این است که تحمل جای زخم روی سر به ویژه در شرایطی که سر کاملا طاس باشد بسیار مشکل بوده و اثرات روحی و روانی بسیار زیادی دارد. حال اگر فرد از تکنیک پیوند مو به روش FUT استفاده کرده باشد و جای برش و بخیه در پشت سر نیز وجود داشته باشد تحمل این شرایط سخت تر خواهد بود.

در تکنیک FUT نوار باریکی از پشت سر جدا شده و پوست سر بخیه می شود. سپس فولیکول های مو از روی این نوار باریک استخراج شده و پس از آماده سازی در ناحیه کاشت قرار داده می شوند. جای برش و بخیه گاهی برای همیشه روی سر فرد باقی می ماند. هرچند اثر آن به مروز زمان کم رنگ تر می شود. در سایر روش های پیوند مو فولیکلول های مو به صورت مجزا از بانک مو استخراج می شوند و نیازی به ایجاد برش و بخیه در پوست سر نیست. شایان ذکر است که در روش های دیگر نیز منافذ و حفراتی برای استخراج و کاشت فولیکول ها ایجاد می شود. این حفرات و شیارها در روش های پیشرفته بسیار ظریف هستند.

 

ریزش موهای اطراف موهای کاشته شده و ظاهر ناهنجار

ریزش موی اطراف موهای تازه پیوند شده در منطقه کاشت باعث ظاهری ناهنجار و آزاردهنده
می شود. تصور کنید فردی که سن کمی دارد، دچار ریزش مو در کناره های گوش شده است. ریزش مو در این فرد، هنوز ادامه دارد ولی او اقدام به کاشت مو در کناره های گوش می کند.

کاشت موی طبیعی

با تداوم ریزش مو بعد از درمان فرق و بالای سر نیز دچار ریزش شده می شود. حالا کنارهای گوش مو دارند درحالی که فرق سر و پشت سر بدون مو هستند. قابل تصور است که ظاهر فرد چقدر ناخوشایند می شود. در صورتی که فرد به امید افزایش زیبایی ظاهری و با صرف زمان و هزینه زیاد به پیوند مو اقدام کرده؛ اما حالا تمام تلاش های او و تیم درمانی به نتیجه معکوس رسیده است.

اگر همین فردی که دچار طاسی موی وسیع است در سنین بالاتر از ۳۰ و ۴۰ سالگی اقدام به کاشت مو کند کاملا مشخص شده است که کدام مناطق سر دچار طاسی شده اند و نیاز به پیوند مو دارند و کدام نواحی سر فولیکول های مقاومی در برابر عوامل ریزش مو دارند. بدیهی است که در چنین شرایطی هیچکدام از عواقب عنوان شده در بالا اتفاق نمی افتند.

از دست دادن بانک مو

افرادی که در سنین پایین تر از بهترین سن اقدام به پیوند مو در کلینیک کاشت مو کلینیک تخصصی رنسانس  می کنند با مشکل غیر قابل برداشت شدن بانک مو نیز مواجه هستند. در افرادی که بانک موی چندان قوی در سر ندارند با یک بار درمان و استفاده حداکثری از بانک مو دیگر امکان برداشت از آن وجود ندارد. به این معنی که این افراد بعد از تثبیت ریزش مو نیز دیگر امکان پیوند مو را ندارند؛ زیرا دیگر استفاده از بانک موی سر در این افراد امکان پذیر نیست.

فردی که بعد از کاشت مو در کنارها های گوش دچار ریزش مو در ناحیه فرق و پشت سر شده است قطعا نیاز به کاشت مو در این نواحی دارد. در صورتی که ممکن است بانک موی او آنقدر ضعیف باشد که برداشت بیشتر از آن میسر نباشد. در واقع این فرد از تمام ظرفیت بانک موی خود در زمان نامناسب استفاده کرده است و شانس دیگری برای پیوند مو ندارد.

برای اینکه سر او ظاهر یکنواخی پیدا کند ناچار است که تمام موهای سر خود را بتراشد؛ زیرا تحمل ظاهر ناهنجاری که به وجود آمده برای خود و اطرافیان او بسیار دشوار است. تراشیدن موهای سر نیز باعث نمایان شدن جای اسکارها و زخم ها می شود.

در صورتی که این فرد در بهترین سن “کاشت مو”  اقدام به درمان می کرد به نتیجه مد نظر خود یا همان زیبایی ظاهری می رسید. درصد بسیاری از متقاضیان پیوند مو با یک بار درمان برای همیشه از موهایی زیبا با ظاهری طبیعی بهره مند می شوند.

 

بهترین سن کاشت مو چیست ؟

ممکن در ذهن شما خواننده عزیز این سوال مطرح شده باشد که با توجه به تمام این توضیحات حال بهترین سن  کاشت مو کدام است یا در چه سنی اقدام به پیوند مو کنم؟. دوباره یادآوری می کنیم در صورتی که شما از جمله مردانی هستید که مبتلا به آلوپسی آندروژنی شده اید سن پیوند مو برای شما مطرح می شود.

معمولا آلوپسی آندروژنی در سن ۲۵ سالگی متوقف می شود. از این سن به بعد افراد این امکان را دارند که نسبت به پیوند مو اقدام کنند. به طور کلی بر اساس تحقیقات صورت گرفته سنین بالای ۲۷ سالگی و در حدود ۳۰ سالگی بهترین سن کاشت مو  در افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنی است.

پس از مراجعه افراد متقاضی پیوند مو به کلینیک کاشت مو تهران پزشک بعد از انجام بررسی و معاینات لازم در دلیل ریزش مو را تشخیص داده و تکنیک درمانی مناسب برای فرد را انتخاب می کند. تعیین زمان مناسب درمان برای فرد نیز به عهده پزشک است. به همین دلیل توصیه می شود که افراد جوان برای پیوند مو عجله نکنند و تصمیم گیری در رابطه با زمان درمان و بهترین روش کاشت مو را به پزشک بسپارند.

توصیه ای مهم برای جوانان مبتلا به الگوی ریزش موی مردانه

واقعیت این است که ریزش مو گاهی در بسیاری مواقع تاثیر بسیار زیادی بر اعتماد به نفس و کیفیت تعاملات اجتماعی جوانان دارد. معمولا توصیه می شود که افراد در سنین پایین از روش هایی غیر از پیوند مو برای درمان ریزش مو استفاده کنند. پس از تثبیت ریزش مو و مشخص شدن وضعیت بانک مو و الگوی طاسی نسبت به درمان اقدام کنند.

گاهی مشکلات تغذیه ای و کمبود مواد معدنی مورد نیاز برای رشد موها بیوتی سنتر سبب تشدید ریزش مو می شود. عفونت های پوستی نیز از دیگر عوامل ریزش مو هستند. توصیه می شود که افراد جوان با مراجعه به کلینیک کاشت مو در تهران عوامل متعدد موثر بر ریزش مو در خود را شناسایی کرده و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

استفاده از داروهای موضعی از قبیل ماینوکسیدیل، فیناستراید و داروهای مشابه تاثیر بسیار زیادی در کنترل ریزش مو دارند. این داروها سبب کند شدن ریزش مو یا حتی رویش مجدد موهای از دست رفته در افراد
می شوند.

نکته بسیار مهم و طلایی در استفاده از این داروها یا هر داروی دیگری برای درمان ریزش مو این است که مصرف هرگونه دارویی اعم از داروهای خوراکی یا موضعی باید به توصیه پزشک انجام شود. استفاده از برخی از این داروها برای زنان باردار یا زنانی که تصمیم به بارداری دارند ممنوع است. حتی گاهی مردان نیز مدتی قبل از بارداری از برخی از این داروها نباید استفاده کنند.

کاشت مو تهران

کلام پایانی                                                                                                                   کاشت مو با توجه به مزایای فراوانی که دارد امروزه به یکی از پرطرفدارترین درمان های زیبایی در دنیا تبدیل شده است. در صورتی که از بهترین روش کاشت مو برای درمان استفاده شود، پزشک در این زمینه تجربه و مهارت کافی داشته باشد و مراقبت های بعد و قبل از درمان نیز به درستی رعایت شود کاشت مو در تهران به نتیجه مطلوب منجر می شود.

علاوه بر فاکتورهای عنوان شده ویژگی های فردی از قبیل وضعیت بانک مو و سن فرد نیز در نتیجه پیوند مو تاثیر گذار است. ما در این نوشتار به بررسی بهترین سن کاشت مو پرداختیم. همان طور که بیان شد سن پیوند مو در رابطه با مردان مبتلا به آلوپسی آندروژنی مطرح است. زنان و مردانی که در اثر سایر عواملی از قبیل صدمه به پوست دچار ریزش مو شده اند محدودیت سنی برای پیوند مو ندارند.

مردان مبتلا به آلوپسی آندروژنی باید بعد از تثبیت ریزش مو  کلینیک خانه سفید در سنین بالاتر از ۲۷ سالگی و حدود ۳۰ سالگی پیوند مو انجام دهند. با توجه به اینکه ریزش مو در سنین پایین تر از این سن تثبیت نشده است اقدام به ریزش مو در کمتر از این سن سبب نمایان شدن زخم ها و  ایجاد ظاهر نامطلوب می شود.
https://tinyurl.com/yjzx6mut
https://bit.ly/3gc7eiS
https://xip.li/wIgY9c
https://is.gd/fAtx8w
https://v.gd/8dEe9r
https://v.ht/pE76I
https://u.nu/xhg3q
https://clck.ru/VTdTi
https://cutt.ly/InPN6ah
http://tny.im/jkwu