صادرات 1450 داروی خام / انتقال فناوری ایتالیایی به ایران

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به وجود 1450 نوع داروی ایرانی به صورت خام در جهان ، اظهار داشت: ایران در زمینه مدیریت پس از تولید با ایتالیا همکاری می کند.
به گزارش گروه اقتصادی “خبرگزاری دانشجو”؛ محمود حجتی در نشست فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا اظهار داشت: ایران از نظر تولید محصولات کشاورزی به ویژه محصولات باغی یکی از 10 کشور برتر جهان است و از ظرفیت مناسبی برخوردار است ، در حالی که منابع غنی ژنتیکی در کشور ایجاد می کند. تولید محصولات سالم امکان پذیر است. ” و ارگانیک ، به دلیل آب و هوای گرم و خشک کشور ، در کنار تنوع آب و هوایی چهار فصل ، یکی از مزایای ایران است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: نیروی کار جوان ، مراکز تحقیقاتی کشاورزی و صنایع وابسته ، صادرات به کشورهای منطقه به دلیل دسترسی به آبهای آزاد و وجود سیستم حمل و نقل ریلی و زمینی برای جابجایی محصولات از دیگر مزایایی است که ایران در منطقه نشان می دهد. ” .

وی افزود: به غیر از ایران که منابع زیادی برای تولید مواد غذایی و محصولات کشاورزی در خاورمیانه دارد ، ایتالیا نیز از دانش و فنون فنی خوبی در این زمینه بهره مند شده است و به همین دلیل می تواند یک همکاری نزدیک در زمینه انتقال فناوری و علوم زیستی. ” بابا

حجتی با اشاره به حرکت کشورهای پیشرفته در جهان به سمت داروهای گیاهی و جایگزینی آنها با داروهای شیمیایی خاطرنشان کرد: ایران تاکنون توانسته 1450 گونه گیاهی دارویی را شناسایی کرده و آنها را به صورت خام صادر کند ، در حالی که باید ارزش افزوده بالایی نیز به آن افزود. انجام داد

وی از مذاکره با مقامات ایتالیایی برای مدیریت پس از تولید خبر داد و گفت: “مدیریت پس از تولید مانند پردازش و بسته بندی و در آخر صادرات محصولات با همکاری مشترک ایران و ایتالیا برگزار می شود.”

حجتی با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به ایتالیا ، خاطرنشان کرد: در زمینه کشاورزی ، امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه حمایت از گیاهان ، برگزاری نمایشگاه های مشترک کشاورزی ، ایجاد سرمایه گذاری های مشترک ، انتقال فناوری بذر و موسسه ، سرمایه گذاری در صادرات به اروپا ، مشاوره فنی و تکنیکی برای صنعت کشاورزی تدوین شده است.

وب سایت محلول