تحصیل در کشوری با بهترین دانشگاه های آسیا

مالزی با استقبال از دریای چین جنوبی و خانه های مختلفی از فرهنگ ها ، جغرافیای متنوع و پایتخت آینده نگر ، یک کشور واقعاً بی نظیر است ، هم در مناظر و هم شهروندانش.

تحصیل در مالزی را انتخاب کنید و خواهید فهمید که زیبایی طبیعی این کشور فراتر از جنگلهای بارانی باستانی ، پارک های ملی و سواحل با شکوه خود است.

در شهرها نیز برای نگه داشتن همه حواس کافی است ، از بازارهای رنگارنگ و متنوع گرفته تا مساجد ، معابد بودایی و حرم های هندو که غالباً در کنار هم پیدا می شوند و سودآوری جشنواره های سالانه که هم جنبه های سنتی و هم مدرن مالزی را جشن می گیرد. فرهنگ.

یکی از با ثبات ترین کشورها در جهان ، مالزی ممکن است از نظر قدرت اقتصادی منطقه ای در رده دوم سنگاپور قرار داشته باشد ، اما شیوه زندگی بسیار ارگانیکی تری نسبت به رقیب شهر و کشور خود ارائه می دهد.

نیمی از کشور ، واقع در نوک جنوبی شبه جزیره در زیر تایلند ، به عنوان شبه جزیره مالزی معروف است.

اینجاست که با داشتن متنوع ترین و پر جنب و جوش ترین مناطق شهری ، بالاترین رتبه های دانشگاه مالزی را می توان یافت.

نیمه دیگر ، بورنئو مالزی ، جزیره ای را با اندونزی به اشتراک می گذارد و ساکت تر از دو نیمه باقی می ماند و تنهایی ، اصالت و زندگی جنگل را ارائه می دهد.

برنامه ها ، هزینه ها و ویزا

با توجه به ارقام یونسکو ، در حال حاضر یازدهمین مقصد محبوب ترین تحصیل در جهان ، مالزی حتی جاه طلبی های ناچیز دارد ، با هدف این است که تا سال 2025 با هدف دستیابی به 250،000 دانش آموز بین المللی تا این تاریخ ششمین بزرگترین ارائه دهنده آموزش باشد.

از جمله طرح های توسعه ای که برای دستیابی به این هدف معرفی شده است ، آژانس جدید موسوم به آموزش مالزی خدمات جهانی (EMGS) است که به دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در مالزی کمک خواهد کرد.

از سال 2013 ، دانش آموزانی که مایل به استفاده از دانشگاه های خصوصی مالزی هستند باید از طریق EMGS با یک “درخواست متوقف” اقدام کنند ، که هدف آن این بود که این روند کارآمدتر شود و به دانشجویان اجازه دهد یک بار برای چندین دوره و مؤسسه اقدام کنند.

دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در مالزی در یک دانشگاه دولتی هستند ، با این وجود ، هنوز هم نیاز دارند که مستقیماً از طریق هر دانشگاه جداگانه ، برای برنامه مورد نظر خود درخواست دهند.

انگلیسی زبان آموزش دانشکده های خصوصی و برخی دانشگاه های دولتی در مالزی است و معمولاً توسط مالزیایی ها صحبت می شود. برای کسانی که به این زبان مهارت کمتری دارند ، بیشتر دانشکده ها کلاس های مهارت انگلیسی را ارائه می دهند.

پاس دانشجویی و ویزا برای مالزی

همچنین به کلیه دانشجویان بین المللی به “ویزای دانشجویی” و ویزای دانشجویی احتیاج خواهید داشت.

گرفتن پاس دانشجویی ساده است و به محض قبول شدن در یک برنامه در دانشگاه معتبر مالزی ، خود این مدرسه مستقیماً از طرف شما تقاضای قبولی خواهد کرد.

در بین اسنادی که آنها برای شما ارسال می کنند ، یک اوراق قرضه شخصی است که بسته به کشور مبدأ خود (در اینجا لیست کامل) باید مبلغی در حدود 200 تا 200 MYR پرداخت کنید (50 دلار از 500 دلار آمریکا).

پس از تأیید پذیرش شما و گذرنامه دانشجویی ، همه دانشجویان (چه برای دانشگاه های خصوصی و چه برای دانشگاه های دولتی) ، باید از طریق سفارت مالزی یا کمیسیون عالی در کشور خود ، به طور جداگانه درخواست ویزای دانشجویی یک ورود کنند.

برای این کار باید شواهدی از پیشنهاد تحصیل و گذرنامه دانشجویی خود ارائه دهید ، اثبات ثبات مالی برای تأمین شهریه و هزینه های زندگی ، نشان دهید که شما “از سلامتی و شخصیت خوبی برخوردار هستید” ، و تأیید می کنید که قصد دارید در مالزی صرفاً برای تحصیل زندگی کنید.

بسته به مکانی که در آن هستید ، ممکن است از شما خواسته شود که مدارک دیگری ارسال کنید.

شهریه

هزینه ها بین دانشگاه های مالزی متفاوت است ، با شیوع دانشگاه های بین المللی و موسسات خصوصی میانگین کلی را بالا می برد. به طور کلی ، تحصیل در مالزی ارزان تر از بسیاری از کشورها است ، به طور متوسط شهریه در حال حاضر تقریباً 3950 دلار در سال است.

با کمال تعجب ، دانشگاه بالاترین رتبه کشور ، Universiti Malaya (UM) ، به عنوان یک موسسه دولتی ، معدل بالایی دارد که دوباره بسیار پایین تر است و در مقطع کارشناسی بین المللی در هر سال حداقل 2.534 دلار در سال است.

گرچه قیمت برنامه ها در پردیس های بین المللی شعبه مالزی به بالاتر می رود ، اما در عین حال همان اعتبار را دارند ، اما نسبت به همتایان بین المللی خود ارزان تر هستند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید لیسانس علوم کامپیوتر را از دانشگاه دانشگاه Monash در دانشگاه دانشگاه مالزی دریافت کنید ، هزینه آن در سال MYR41.900 (10،000 دلار) در سال است ، در حالی که در دانشگاه اصلی موناش در استرالیا قیمت بیش از دو برابر خواهد بود ، در حال حاضر سالانه 32500 دلار (23400 دلار پوند).

هزینه های زندگی

هزینه زندگی دانشجویان بین المللی در مالزی به اندازه 14400 MYR در سال (3،440-4،600 دلار آمریکا) در هر سال ، شامل غذا ، مسافرت و اقامت است. اگرچه این در مقایسه با بسیاری از مقصد ها نسبتاً کم است ، اما هنوز هم مهم است که هرچه زودتر بودجه خود را برنامه ریزی کنید ، به ویژه که درخواست ویزا شما به اثبات بودجه در دسترس نیاز دارد.
برای جزییات بیشتر درباره تحصیل مالزی به مشاوره شریف مراجعه کنید.

همچنین باید توجه داشته باشید که دانشجویان بین المللی قادر به کار در طول مدت ترم نیستند.

تنها مواقعی که دانش آموزان می توانند کار کنند ، در طول ترم های تعطیل و تعطیلات مدرسه بیش از هفت روز است ، بیش از 20 ساعت در هفته و در یک دسته مشاغل محدود. این بدان معناست که درآمد شهریه و هزینه های زندگی خود به عنوان شهریه گزینه ای نیست.

بورس و کمک هزینه

بورسیه ها و کمک هزینه ها روشی مشترک برای دانشجویان برای یافتن بودجه برای تحصیل در مالزی است. دانشگاه های جداگانه در مالزی اغلب بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی و همچنین داخلی ارائه می دهند و اطلاعات مربوط به این موارد در وب سایت های آنها موجود است.

دولت مالزی همچنین برای دانشجویان بین المللی وجوهی فراهم می کند ، یکی از این صندوق ها بورسیه تحصیلی مشترک المنافع مالزی و برنامه کمک هزینه تحصیلی مالزی (CSFP) است که برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی با درجه 2 یا 1 درجه یا بالاتر یا معادل آن در دسترس است.