بهداشت هشدار: فست فود پیچد و سالاد باید صدها بیمار

[ad_1]

بیش از 400 نفر شده است بیمار با خوردن سالاد, مواد غذایی پیچد و موارد دیگر که شامل تازه (نپخته) سبزیجات در انواع فست فود رستوران های زنجیره ای از تاریخ 1 مه 2018. دیگران به تازگی بیمار پس از خوردن آماده سالاد و یا با استفاده از سبزیجات و صعود به عنوان مواد تشکیل دهنده سالاد به خانه آورد از مواد غذایی فروشگاه های زنجیره ای. برخی از مردم که می خواهم به لیسیدن قاشق و پس از مخلوط کردن در خانه و یا آماده کوکی ها و یا کیک خمیر نیز بیمار به علت آرد (در حال حاضر به یاد می آورد) و یا تخم مرغ (سالمونلا) در مخلوط. چرا باید چیزهایی مانند سبزیجات تازه و آرد به طور ناگهانی ممکن است تبدیل به یک تهدید سلامت?

هیچ کس را مانند پاسخ, اما حقیقت آن است. من شده اند با نوشتن در این مورد برای بیش از بیست سال است. در اواخر 1990s و 2000s اولیه بسیاری از مردم شروع به تبدیل شدن به طور جدی بیمار است و برخی از درگذشت پس از خوردن سبزیجات و یا غذاهای آماده که حاوی آنها را مانند سالاد tacos پیچد و…. دیگران مریض شدم از خمیر خام و برخی از میوه ها. لطفا توجه داشته باشید که این فقط شما دمای مورد مسمومیت غذایی ناشی از کهنه یا نپخته مواد غذایی است. این موارد درگیر بالقوه قاتلان مانند کمپيلوباکتر, e coli و ليستريا. چرا بسیاری از موارد و چگونه آنها را وادار به غذا ؟

شما ممکن است فکر که این به آشپز خانه و رستوران کارکنان نه شستن سبزیجات تازه قبل از استفاده از آنها را در چیزی شبیه به سالاد ساندویچ و یا بسته بندی. متاسفانه که بوده است نه مشکل. خاک و خارج از مواد مضر مانند آفت کش ها شسته می شود سبزیجات. شستشو را انجام دهد هیچ چیزی برای سبزیجات آلوده با کمپيلوباکتر, e coli و ليستريا. وجود دارد بیشتر موارد از سبزیجات آلوده با این آلاینده ها امروز از همیشه قبل از.

برای سال های بسیاری از همان گروه از کارگران مهاجر و فرزندان خود را برداشت آمریکا و رشد تولید است. آنها تمایل به حرکت در سراسر کشور از آنجا که آنها تا به حال کار بیشتر از سال. هنگامی که وجود دارد هیچ تولید و برداشت آنها شغل در پردازش مواد غذایی در گیاهان. اما به عنوان فست فود franchises و رستوران های زنجیره ای بسیار محبوب شد در 1980s و 1990s تولید کنندگان رشد بیشتر وجود دارد و یک نیاز برای اعداد بزرگتر از مردم را انتخاب کنید و کمک به برداشت محصولات کشاورزی خود را. این باعث هجوم چهره های جدید از مکزیک و آمریکای جنوبی سازمان ملل.

شوخی قدیمی (و حتی یک عنوان فیلم) می گوید: “آیا نوشیدن آب در جنوب مرز.” چرا ؟ چرا که تامین آب در بسیاری از این کشورهای فقیر است خطرناکی آلوده به انواع باکتری ها. چرا که فاضلاب خام ریخته است به هر چه آب در دسترس است آن را به حرکت به دور از مناطق مسکونی و در اماکن فاقد امکانات درمان. این واقعیت ثابت شده است توسط به طور منظم آلودگی آب دریا خاموش سواحل سن دیگو است که گاهی اوقات بسیار آلوده با فاضلاب که شنا کردن را نا امن است.

در بسیاری از موارد همان آب شیرین است که به شدت آلوده به فاضلاب استفاده می شود برای نوشیدن و شستن لباس. چون این رفته تا زمانی که مردم در این مکان ساخته شده است تا مصونیت به بسیاری از مواد مضر. اما آنها باقی می ماند در بدن خود را. گاهی اوقات تولید کنندگان ارائه هر گونه و یا مناسب قابل حمل امکانات سرویس بهداشتی برای وانت یا کارگران. مواد مضر در بدن آنها تا پایان در زمین است. به همین ترتیب پردازش مواد غذایی و گیاهانی که در اجرای شستن دست و یا دیگر مواد غذایی روش های ایمنی تا پایان با همین مشکل اگر کارکنان خود را به تماس فیزیکی با مواد غذایی از طریق لمس یا عرق.

باکتری های خطرناک در حال مکیده به محصولات کشاورزی از طریق آب جذب آنها از زمین. این نوع آلودگی را نمی توان شسته; آن را در مواد غذایی است. همان درست است اگر باکتری ها به مواد غذایی فرآوری شده از طریق بی دقتی. تست کمک می کند تا با پردازش امکانات, اما معمولا خیلی دیر به گرفتن تمام محصولات غذایی آلوده در زمان به نگه داشتن هر کس امن است. سال گذشته نپخته سبزیجات و برخی از میوه های تازه ساخته شده و یکی از شش نفر در ایالات متحده آمریکا و کانادا بیمار است. به مراتب بیشتر از بیمار شد به دلیل نپخته و یا آلوده گوشت گاو و مرغ و گوشت خوک و یا گوشت و غذاهای دریایی. ما لازم نیست مصونیت است که چینان و کارگران مواد غذایی باید به مبارزه با آلاینده های خطرناک. پس چه می تواند انجام شود ؟

وجود دارد برخی از چیزهایی که شما می توانید برای محافظت از خود و عزیزان خود را از این خطرات. اول شناسایی مشکل غذاهایی که مردم تمایل به خوردن نپخته. این امر شامل کاهو, کرفس, کلم, هر گونه سبزیجات برگ کلم, خیار, فلفل هالاپینیو و دیگر کشت سبزیجات. توصیه من microwaving نپخته سبزیجات برای 1-2 دقیقه با قدرت بالا. دانشمندان مخالف با یکدیگر در سود microwaving اما آن را برای من کار می کرد و خانواده من برای سال.

میوه های خوب من فقط می توانید نشان می دهد که شما برای خرید میوه و سبزیجات رشد در ایالات متحده آمریکا است. به خصوص مراقب باشید که آن را به توت فرنگی cantalopes و انگور است. نیز وجود دارد بسیاری از راه هایی برای پختن میوه و هنوز هم حفظ طعم و مزایای بهداشت و درمان. پس از آن همیشه وجود دارد پای میوه (یام). طبخ گوشت و تخم مرغ به طور کامل و جلوگیری از غير پاستوريزه شیر و پنیر. مراقب باشید از گوشت یا غذاهای دریایی تولید و فرآوری در کشورهای دیگر. چندی پیش مردم بیمار توسط میگو مطرح شده در شدت آلوده استخرها در خارج از ایالات متحده آمریکا.. بازدید http://jsi4.tripod.com برای سلامتی هشدار تحت بهداشتی و مواد غذایی است.

[ad_2]