انواع رستوران ها و ویژگی های آنها

[ad_1]

یک رستوران یک محل که در آن مواد غذایی و نوشیدنی به فروش می رسد & خدمت به مشتریان. وجود دارد انواع مختلفی از رستوران ها که تکامل یافته اند برای دیدار با خواسته های پویا از مصرف کنندگان است. در زیر برخی از شناخته شده از انواع رستوران ها و ویژگی های خاص:

اغذیه فروشی و مشروب فروشی: آن است که یک رستوران کوچک است که در خدمت ساده, متوسط قیمت غذا و شراب. پخت و پز در دیدار هستند غذاهای معمولی که در یک اغذیه فروشی و مشروب فروشی. ممکن است که در چاپ منوها.

Brasserie: رسمی رستوران که در خدمت نوشیدنی های تک, ظروف و دیگر وعده های غذایی. پیشخدمت ها در سنتی از صحن طولانی & جلیقه.

کافی شاپ: عمدتا در خدمت تنقلات و نوشیدنی 24 ساعت شبانه روز; با این حال ممکن است در خدمت تمام سه وعده غذا. این مفهوم رسیده از ایالات متحده آمریکا. یک ‘پوشش’ یک اصطلاح است که اشاره به محل تنظیمات لازم, کارد و چنگال, ظروف یکبار مصرف & ظروف مورد نیاز در ابتدای این سرویس برای یک فرد است. هر چند از ویژگی های اصلی است که 24 ساعته عملیات برخی از کافی شاپ ها ممکن است زود بسته به موقعیت خود را.

تخصص رستوران: آن را در خدمت تخصص ظروف که در آن قدرت و کمک به تصویر نام تجاری. این عمل در طول ناهار & شام ساعت بین ظهر و 3 ساعت بين 7 ساعت و 11 PM. محیط & دکور رستوران منعکس موضوع تخصص رستوران. ظروف یک منطقه خاص از یک کشور یا یک مجموعه خاص از مردم نیز نامیده می شوند به عنوان قومی خوردم.

رستوران: این نوع از رستوران در درجه اول caters به نیاز مرفه بخش بازار است که می خواهد به تجربه ناهار خوری خوب است. رستوران یا ممکن است ارائه غذاهای یک منطقه خاص و یا کشور و یا عجیب و غریب ظروف از غذاهای مختلف, شراب و ارواح & digestives. آن باز می شود عمدتا در زمان شام. محیط & دکور رستوران خواهد بود زیبا و غنی است. صبر کارکنان شاغل ماهر است و یک دانش صدا و ظروف پذیرایی. رستوران استخدام sommeliers به خدمت شراب و دیگر مشروبات الکلی.

رستوران محبوب: این نوع از رستوران به صورت رسمی و در عین حال گلاب نگه داشته و به آن واقع شده است در یک منطقه شلوغ مانند اتوبوس می ایستد و راه آهن و ایستگاه های منطقه خرید و در غذا به نیازهای طبقه متوسط و مشتریان که در عجله هستند. این منو ممکن است یا نمایش داده شده در هیئت مدیره در یک محل برجسته و یا چاپ شده & روکش. این عمل از ساعت 7 صبح تا 11 PM. غذا آبکاری در آشپزخانه و به جدول انجام شده بر روی یک سینی و خدمت کرده است. استانداردهای سرویس در حال کم و غیر رسمی. فضای مورد استفاده برای حداکثر به جای بیشتر را پوشش می دهد. صندلی گردش مالی بسیار بالا است اما متوسط درآمد هر پوشش کم است.

در طول مشغول ناهار ساعت, این رستوران در خدمت کسب و کار ناهار مینی ناهار & thali وعده های غذایی در یک منطقه جداگانه برای سرعت بخشیدن به خدمات.

Dhaba: آن است که یک کنار جاده غرفه مواد غذایی یافت شده در ملی و بزرگراه دولت عمدتا غذا به نیازهای وسیله نقلیه سنگین خدمه. این متخصص در ounjabi آشپزی & تنور پخت و پز و خدمت بسیار محدود ظروف که تازه آماده شده است. این سرویس بسیار رسمی و آنجا است که به سختی هر کارد و چنگال استفاده می شود. ظروف پذیرایی در اینجا ارزان و طعم مانند خانه ساخته شده از مواد غذایی است.

مشترک فست فود: فست فود مفهوم برای اولین بار معرفی شد در ایالات متحده آمریکا و در حال حاضر آن را تبدیل به محبوب در سراسر جهان است. آن است که توسط سرعت خدمات و قیمت مقرون به صرفه از آیتم های منو. تغییرات در عادات غذا خوردن, غیر-در دسترس بودن زمان به صبر در جدول و خوردن افزایش تعداد زنان شاغل پیشرفت در پردازش مواد غذایی, تکنولوژی, رشد نوجوان, بازار, و در, به کمک موفقیت فست فود عملیات. آن است که واقع در منطقه بسیار شلوغ.

جوجهگردان: این نوع از رستوران و متخصص در گریل یا کباب گوشت و مرغ و ماهی است که آماده و در مقابل از مهمانان.

Barbeque رستوران: خوابانده قطعات گوشت و مرغ و ماهی و سبزیجات و پنیر, & غيره وارد شده به سیخ & پخته شده بیش از زنده زغال چوب و یا برق griller. آن است که به طور کلی واقع در نزدیکی استخر, سقف, بالا, چمن, دریا, طرف, و در, و باز در طول شب ساعت.

باشگاه شب: این عمل در طول شب و پیشنهادات شام, رقص, & سرگرمی زندگی می کنند. کاباره های یا طبقه را نشان می دهد جاذبه اصلی باشگاه شب. مهمان ملزم به پوشیدن لباس های رسمی است.

باشگاه شب مالیات یک هزینه ورود.

دیسکو: این عمل در طول شب ساعت. آن را فراهم می کند یک سالن برای مهمان به رقص در. ویژه صدا و رعد و برق در اثر ایجاد شده به صورت مناسب در محیط. نوشیدنی آبجو به خصوص & تنقلات در دسترس ساخته شده در طول عملیات. این سرویس بسیار غیر رسمی. آن است که حمایت بیشتر توسط جوانان و زوج است. ورود محدود به یک تعداد معینی از مهمانان با توجه به کف/اتاق ظرفیت & هزینه ورود به وضع است.

یخ کرم اطاق نشیمن: آن را در خدمت انواع بستنی-بستنی و مغز گردو, کوپه bombe, cassata, & ، این بستنی های ذخیره شده در بستنی ظروف & نگهداری در یخچال نمایش با مشاهده از طریق شیشه ای. سرو ممکن است یا یک franchisee یا مستقل یکی ساخت خود انواع بستنی. این ترتیبات صندلی و خدمات بسیار غیر رسمی. مهمان ممکن است یا غذا خوردن در محل و یا آن را بسته بندی و حمل.

کافه: این رستوران از مبدا فرانسه عمدتا در خدمت قهوه و تنقلات. فرانسه در مستعمرات هند, اما, خدمت, هندی, اسنک مانند vada, سمبوسه, bonda, & غيره همراه با قهوه و شیرینی. مشتریان در حال خدمت در جدول زیر به سبک آمریکایی, که باعث افزایش صندلی گردش اما متوسط درآمد هر پوشش کم است با توجه به قیمت پایین تر از ظروف.

کافه تریا سنتی کافه تریا سیستم متشکل از یک خط مستقیم از شمارنده حاوی انواع داغ و غذاهای سرد. صندوقدار که در پایان مبارزه می کند صورتحساب برای آیتم های انتخاب و جمع آوری پرداخت. این فرم است که به طور گسترده ای به دنبال نهادی صنعت و پذیرایی.

در مدرن ‘جریان آزاد کافه تریا’ سیستم شمارنده تفکیک با توجه به نوع غذاهای ارائه شده-داغ و یا سرد, پیش غذا, سوپ, نان ساندویچ, entrees, سالاد پاستا و بر. در اکثر کافه تریا-سبک عملیات در هند مهمانان پرداخت در مقابله از قبل برای موارد آنها می خواهند به خوردن و جمع آوری آنها را در برابر این لایحه در مناسب شمارنده. سالن های غذاخوری واقع در ایستگاه های راه آهن, سینما, سالن, خرید, مجتمع های, دانشگاه, محل, دفتر, محل, و بر, که در آن مهمان انتظار خدمات سریع.

دادگاه مواد غذایی که اشاره به تعدادی از مستقل دکه مواد غذایی هر وعده اقلام مواد غذایی است. مشتریان سفارش مواد غذایی که آنها می خواهند به & مصرف آنها را در یک مشترک منطقه ناهار خوری. انواع غذاهای ارائه شده نشان دهنده غذاهای محلی & غذاهای که محبوب در سراسر جهان. دادگاه های مواد غذایی یافت می شوند در خرید بزرگ مجتمع تفریحی مجتمع تفریحی پارک فرودگاه و تا جایی که وجود یک ترافیک سنگین از مشتریان.

کیوسک: آن کوچک است دائمی یا موقت ساختار در یک پیاده رو که از موارد مانند قهوه و چای و شکلات و شیرینی و savories & غیره به فروش می رسد. ترین کیوسک ندارد صندلی ارائه.

Drive-in: مشتریان رانندگی در پارک وسایل نقلیه خود را در یک پارکینگ & باقی می ماند نشسته در وسایل نقلیه خود را. خدمت به مشتریان با کارت منو جمع آوری سفارشات & تحویل مواد غذایی در خصوص طراحی سینی و مشتریان باقی می ماند پارک شده در حالی که آنها غذا خوردن.

صدف نوار: این یک رستوران است که دارای تخصص در خدمت تازه صدف. صدف ها باز شود و یا پوسته در پشت پیشخوان در نزد مهمانان. تازه صدف در حال خدمت در بستر یخ خرد شده با صدف های کوچک قهوه ای و نان و کره.

انتشارات: آن عمدتا در خدمت انواع مختلف آبجو به خصوص پیش نویس آبجو و اسنک.

میله: این ارائه می دهد همه نوع از ارواح مانند ویسکی, رم, gin, کلم, هویج, تکیلا, شراب و آبجو. هتل ها و رستوران ها باید یک نوار اضافی در مواد غذایی منطقه خدمات/رستوران به انصراف از شراب و آبجو & ارواح در طول این سرویس به نام یک توزیع نوار.

Carvery: این رستوران در وعده کباب گوشت و مرغ که حک شده در کنده کاری مقابله با کارور در حضور مهمانان. جدول d’hôte منو از سه یا چهار دوره با کباب گوشت یا مرغ به عنوان غذای اصلی ارائه شده است.

[ad_2]